زئوتکنیک Zootechnie

برای علاقمندان پرورش و اصلاح نژاد دام

گفت وگو با مديرعامل اتحاديه مرغ‌‏داران مرغ گوشتي تهران:

 تهران- خبرگزاري كار ايران

عدم اعلام قيمت تضميني براي مرغ زنده و تصويب نرخ يك‌‏هزار و 50 تومان به ورشكستگي مرغ‌‏داران و عدم جوجه‌‏ريزي از سوي آنان منتهي مي‌‏شود.

مهندس محمد يوسفي, مديرعامل اتحاديه مرغ‌‏داران مرغ گوشتي تهران, درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاري كار ايران, ايلنا, در رابطه با تصويب قيمت يك‌‏هزار و 50 تومان براي خريد مرغ زنده از مرغ‌‏داران, گفت: مقرر بود؛ براي گوشت مرغ زنده قيمت تضميني از سوي وزارت جهادكشاورزي اعلام شود ؛ زيرا قيمت تمام شده مرغ زنده براي مرغ‌‏دار بدون احتساب سود بالغ بر1100 تومان است.
وي, قيمت يك‌‏هزار و 50 تومان براي مرغ زنده را با توجه به افزايش قيمت نهاده‌‏ها براي مرغ‌‏داران غيراقتصادي ارزيابي كرد و افزود: درخواست اتحاديه مرغ‌‏داران از وزارتخانه‌‏هاي جهادكشاورزي و بازرگاني براي مرغ زنده يك‌‏هزار و 100 تومان بود. اين در حالي است كه در حال حاضر مرغ زنده به صورت نقدي كيلويي 900 تومان توسط كشتارگاه‌‏ها خريداري مي‌‏شود.
يوسفي, با بيان اين مطلب اعلام كرد: مرغ بسته‌‏بندي و آماده طبخ از سوي كشتارگاه‌‏ها كيلويي يك‌‏هزار و 650 تومان به شركت پشتيباني امور دام به فروش مي‌‏رسد كه قيمت تعيين شده براي مرغ زنده از سوي وزارت جهادكشاورزي به ضرر مرغ‌‏داران منتهي مي‌‏شود.
مديرعامل اتحاديه مرغ‌‏داران مرغ گوشتي تهران, با بيان آن‌‏كه عدم اعلام قيمت تضميني براي مرغ زنده منجر به عدم جوجه‌‏ريزي از سوي مرغ‌‏داران مي‌‏شود, اظهارداشت: مقرر شده بود با اعلام قيمت تضميني براي مرغ زنده قيمت آن يك‌‏هزار و 100 تومان تعيين شود ؛ ولي هم اكنون با تصويب نرخ يك‌‏هزار و 50 تومان مرغ‌‏داران به سمت ورشكستگي پيش مي‌‏روند و وزارتخانه‌‏هاي جهادكشاورزي و بازرگاني فقط تماشاچي بدبختي مرغ‌‏داران هستند.
  
نویسنده : رأفت ; ساعت ۱٠:٤٩ ‎ق.ظ روز ٢٢ دی ۱۳۸٥
تگ ها :