زئوتکنیک Zootechnie

برای علاقمندان پرورش و اصلاح نژاد دام

مشکل بودن اتخاذ تصمیم در باره اصلاح نژاد گوسفندان کشور در جهت پشم قالی

خبر:
اقبال جهانی برای خرید کالاهای زینتی ایران کاهش یافت

عضو هیات رییسه اتاق ایران با بیان این که صادرات کلی کالا به خارج از کشور به شدت کاهش یافته است گفت: مردم دیگر تمایلی به خرید کالاهای زینتی مانند فرش ایرانی ندارند.

 

"مسعود دانشمند"درگفت وگو با خبرنگار اقتصادی برنا، با بیان این که هم اکنون صادرات فرش مزیت نسبی خود را از دست داده است تصریح کرد: به دنبال بروز تحولات جهانی کالاهای غیراساسی نظیر فرش نسبت به کالاهای ضروری صدمه بیشتری دیده اند.
عضو هیات رییسه اتاق ایران ارزش صادراتی فرش در سال را 800 میلیون دلار عنوان کرد و افزود: با توجه به تاثیر تحولات جهانی بر صادرات فرش باید به دنبال راه حل مناسبی برای کمک به کلیه صادرکنندگان به ویژه این بخش بود.
دانشمند با اشاره به پایین آمدن قیمت صادرات مواد معدنی اظهارداشت:دولت باید به صادرکنندگان کالاهای مختلف به خصوص زینتی کمک کند.
به اعتقاد وی، دولت می تواند درشرایط بحرانی وارد عمل شده و بخشی از تولید داخلی را خریداری کرده و در زمان مناسبی وارد بازار کند.
دانشمند با بیان اینکه صادرات کالا به خارج از کشور به شدت کاهش یافته است افزود: هم اکنون بازار خرید کالاهای زینتی با معضل روبرو شده است و مردم بیشتر به دنبال خرید کالاهای اساسی خود نظیر گندم ،برنج ، گوشت و روغن هستند.
وی با بیان اینکه کالاهای وارداتی از تحولات جهانی کمتر تاثیر پذیرفته اند گفت: به دلیل عدم وابستگی ایران به نظام پولی و مالی جهان، ایران زیان مستقیم ندید؛ ولی تحولات جهانی تاثیر خود را به طور غیرمستقیم گذاشته است.
عضو هیات رییسه اتاق ایران تاکید کرد: دولت باید همانند تولیدکنندگان از صادر کنندگان این بخش نیز دفاع کند.
انتهای خبر // شبکه خبری برنا//55 - 55 - 61//www.BornaNews.ir

  
نویسنده : رأفت ; ساعت ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ روز ٥ آذر ۱۳۸٧
تگ ها :